Mládežnická křížová cesta 15.3. – dojmy a texty

Pro ty, kdo ji prospali; pro ty, které nějaké zastavení zaujalo a nepamatují si jej; pro ty, kdo nebyli: text originálních zastavení a můj stručný dojem.

Dneska mládežníci vedli křížovou cestu u Panny Marie v KM – (plakátek pro připomenutí je tu). Našlo se 7 statečných, kteří si vytvořili zastavení. Takže to bylo opravdu různorodé – od tří vět po tři odstavce, od příběhů minulých po současné i zamyšlení jiného typu.

Kostel byl docela plný, což mě vcelku udivilo, hlavně mě ale mile překvapili ti mladí, kteří se tvářili, že nedojdou a ukázali se. Hrála nám k tomu scholička, což bylo bezva.

Snad se nám povedlo přítomné obohatit právě jinačím pojetím. Každé zastavení bylo jinak pojaté jedna proto, aby lidi neusínali, hlavně ale proto, aby se alespoň v nějakém našli. Někdo rád stručnost, jiný dějovost…

Děkuji těm, kdo se zapojili – kdo četli, vymysleli zastavení, zpívali… Není to zadarmo, vyžaduje to obětovat čas a o něco se pokusit, co člověk nedělá každý den.  Děkuji těm, kdo přišli, i když je třeba takové pobožnosti velmi neberou.

Co mě osobně obohatilo – když jsem přepisoval zastavení dohromady, několikrát jsem je pročetl. A jsem teď vděčný, že mám takové rozmanité kamarády, kteří mě často překvapili i originalitou a hloubkou svého zamyšlení.

Pokud máš čas a chuť, zkus si je taky pročíst. Nejspíš ti to nedá tolik, co mě, protože neznáš ty lidi. Ale ony myšlenky mi přijdou dostatečně hodnotné samy o sobě. Ke stažení v PDF.

Jindra Ryšavý

P.S. Pokud jsi chtěl(a) přijít a nevyšlo to, tak věz, že 25.3. v 17h je v KM hraná cesta, kterou taky můžu doporučit. Jde se ulicemi, což je zároveň taková nenucená evangelizace 🙂

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *